Boże Narodzenie przyozdobione w kwiaty sztuczne 

Nieustannie zbliża się czas świątecznego szaleństwa. Jak co roku przystroimy nasze domy w dekoracje i ozdoby świąteczne. Zapewne większość z nas wykorzysta do tego żywe rośliny w postaci świerków czy jodeł. My jednak chcemy wam zaproponować wykonanie dekoracji z kwiatów sztucznych. Szereg ich zalet przemawia za tym, że warto jednak postawić właśnie na nie.

 Jakie są zalety wykonania ozdób świątecznych z kwiatów sztucznych?

Wielką, a zarazem główną zaletą postawienia na kwiaty sztuczne w swoich dekoracjach jest TRWAŁOŚĆ. W odróżnieniu od ozdób świątecznych, które wykonamy z roślin żywych te pozostaną z nami znacznie dłużej, a nawet do kolejnych świąt! Stroiki czy ozdoby wykonane z żywych roślin. Przy okazji jest to duża oszczędność pieniędzy, ponieważ nie wyrzucimy ich wraz z wykonaną ozdobą.

Sztuczne kwiaty mają przewagę nad żywymi w związku z ich pielęgnacją. W zasadzie w przypadku kwiatów sztucznych pielęgnacja ich nie jest wymagana. Nie trzeba ich podlewać ani zapewniać im odpowiednich warunków do procesu fotosyntezy. Można je więc umieścić w miejscach, gdzie słońce nie dochodzi. Kwiaty żywe w tym miejscu uległyby szybko zniszczeniu.

kwiaty sztuczne
kwiaty sztuczne

Występują również sytuacje, kiedy ktoś jest uczulony. Uczulenia na pleśń powodują, iż choinka powoduje typowe objawy alergii. W takiej sytuacji, albo musimy zapomnieć o dekoracjach świątecznych albo zastąpić je wykonane właśnie tymi z kwiatów sztucznych.  Nie musimy sobie odbierać świątecznego klimatu z powodów zdrowotnych.

Kolejnym atutem wykonywania świątecznych ozdób z kwiatów sztucznych jest możliwość przechowywania ich znacznie dłużej niż tradycyjne żywe ozdoby. Możemy je wykonać już jakiś czas przed świętami, aby wczuć się w ten magiczny klimat i cieszyć się nimi jeszcze długo po samych świętach.

Kwiaty sztuczne – szeroki wybór produktów na rynku

Obecnie na rynku mamy bardzo duży dostęp do kwiatów sztucznych oraz wszelkiego rodzaju ozdób świątecznych. Dzięki nim możemy uzyskać naprawdę atrakcyjne kompozycje, które będą zdobić nasz dom w tym wyjątkowym czasie. Różnego rodzaju bukiety, stroiki świąteczne oraz choinki dodadzą naszemu wnętrzu magicznego klimatu świąt, którego każdy z nas pragnie w tych wyjątkowych dniach.