Kwiaty sztuczne w biurze – dobry czy zły pomysł?

Kwiaty sztuczne w naszych wnętrzach

Kwiaty sztuczne są doskonałym rozwiązaniem. Mimo, że nie zastąpią nam natury to chociaż mała imitacja zieleni odpręża i relaksuje. Idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie przetrwanie roślin żywych. Obecnie kwiaty sztuczne są coraz popularniejsze i bardzo chętnie po nie sięgamy, ponieważ mają one mnóstwo zalet.

Dlaczego warto wybrać kwiaty sztuczne do biura?

Wybór kwiatów sztucznych jako dekoracji nie jest przypadkowy. Ma to związek z dbałością o tego typu rośliny. Podczas standardowego dnia w pracy nikt nie jest w stanie myśleć o pielęgnowaniu kwiatów. Wiele miejsc biurowych nie ma również odpowiedniego światła, które umożliwia odpowiedni dla kwiatów rozwój. Badania wskazują, że kwiaty sztuczne w 50% wpływają na ludzi tak jak kwiaty prawdziwe. Przebywanie w otoczeniu kwiatów wpływa pozytywnie na nastrój i efektywność pracowników. To aspekt, który zdecydowanie przemawia za dekorowaniem biura w ten sposób.

Czym kierować się przy wyborze kwiatów do biura?

Zanim sięgniemy po konkretne rośliny, warto przemyśleć kwestie dekoracji. Aby kwiaty doskonale wyglądały i tworzyły estetyczne ozdoby należy postawić przede wszystkim na jakość. Rynek oferuje nam dość spory wybór kwiatów sztucznych. Najlepszym wyborem będą kwiaty sztuczne, które jak najbardziej przypominają swoje żywe odpowiedniki. W wielu przypadkach nie rozpoznamy nawet, że kwiaty te nie są prawdziwe. Tylko kwiaty sztuczne odpowiedniej jakości zapewnią naszym wnętrzom doskonały wygląd.

Wielkość pomieszczenia ma znaczenie…

Aspekt wielkości naszego pomieszczenia biurowego powinniśmy uwzględnić przy wyborze dekoracji. Wielkie rośliny mogą przytłoczyć małe biura, a te niewielkich rozmiarów natomiast zginą w miejscu, który ma dosyć spory metraż. Idealnym miejsce, gdzie można ulokować ozdoby wykonane z kwiatów sztucznych są wolne przestrzenie ścian, czy parapetów. Aby zminimalizować efekt sztuczności naszych roślin najlepiej zakupić kwiaty jak najbardziej zbliżone do oryginałów w doniczkach. Ulokowanie ich w miejscach, gdzie znalazłyby się prawdziwe kwiaty sprawi, że odbiorca być może w ogóle nie zauważy, że są to rośliny sztuczne. Z reguły do biur chętnie wybierane są rośliny, które są mało wymagające, ale oczyszczają powietrze. Doskonałe wrażenie zrobią np. storczyki, figowce, monstery, czy zamiokulkasy.