Sztuczne kwiaty na weselu hit czy kit?

Kwiaty sztuczne na weselu – czy mogą być doskonałą dekoracją ?

Coraz więcej osób aranżując swoje wesele sięga po kwiaty sztuczne. Kwiaty sztuczne na weselu mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkie są tańszą opcją niż kwiaty żywe, a jednocześnie są znacznie bardziej wytrzymałe. I chociaż zdania na ten temat są bardzo podzielone to coraz więcej panien młodych sięga po właśnie takie rozwiązanie.

Zalety sztucznych kwiatów na weselu

Jedną z wielu kluczowych zalet jest już wcześniej wspomniana cena. Za kwiaty sztuczne zapłacimy o wiele mniej niż za kwiaty żywe, a dodatkowo będą nam one służyły dłużej. Można je nawet ponownie wykorzystać jako element wystroju. Mamy więc podwójną oszczędność.

Obecnie na rynku mamy dostęp do naprawdę świetnej jakości kwiatów sztucznych. Wiele osób nie jest w stanie odróżnić jakie kwiaty zostały zastosowane w dekoracji. Kiedyś kwiaty sztuczne kojarzyły się wszystkim z tandetą, teraz kwiaty sztuczne zdobywają coraz większą popularność.

Również wiele sal weselnych oferuje bukiety kwiatowe wykonane ze sztucznych kwiatów, a więc jest to dodatkowe ułatwienie dla pary młodej. Nie muszę oni dodatkowo opłacać dekoratorki ani martwić się wystrojem.

Trwałość sztucznych roślin

Kolejnym plusem jest to, że sztuczne rośliny nie zwiędną, a więc taką dekorację można przygotować na kilka dni wcześniej. Nie musimy się wtedy obawiać o to, że kwiaty nie dotrwają do przyjęcia czy poprawin. Przyjęcie weselne jest wielkim przedsięwzięciem przed którym dużo się dzieje. Mamy ograniczony czas, a na dekorację musimy poświęcić go bardzo dużo. Wymarzoną dekorację z kwiatów sztucznych na wesele można wypożyczyć lub wykonać samemu nawet na miesiąc wcześniej. Później można je sprzedać.

Ciekawe sposoby na wykorzystanie kwiatów sztucznych na weselu

W przypadku dekoracji Sali weselnej idealnie sprawdzą się kwiaty z papieru. Sztuczne kwiaty na weselu możemy również wykorzystać jako element ścianki kwiatowej stojącej za parą młodą. Daje ona niesamowity efekt. Kolejnymi propozycjami są również: wielkoformatowy napis Love wypełniony sztucznymi kwiatami, inicjały pary młodej, duże kwiaty sztuczne, które mogą zdobić miejsce ceremonii.